De provincie West-Vlaanderen heeft een verbod uitgevaardigd om vanaf 14 juli water op te pompen uit alle onbevaarbare waterlopen en grachten op haar grondgebied. De Oostkustpolder vormt de uitzondering op dat verbod.
Omwille van de aanwezigheid van blauwalgen is er momenteel ook captatieverbod in het kanaal Brugge-Oostende (grondgebied Oostende) en in het Houtdok en het Vlootdok. Door de weersomstandigheden zijn de waterlopen momenteel optimaal voor blauwalgenbloei.
De opeenstapeling van droge maanden hebben geleid tot sterk gedaalde debieten in de waterlopen. De weersvoorspellingen geven voor de komende weken geen noemenswaardige neerslag aan. De waterloopbeheerders volgen de toestand op de voet en nemen alle mogelijke maatregelen.
De gouverneur roept inwoners en landbouwers op om spaarzaam om te springen met water.
Meer info over de stand van zaken via https://www.west-vlaanderen.be/natuur-milieu-en-water/waterbeheer/waterschaarste-water-onttrekken