De Schietbaanstraat vormt een belangrijke invalsweg naar Bredene maar bevindt zich quasi volledig op grondgebied Oostende en ligt buiten de bebouwde kom. Tot op heden gold er geen bijkomende snelheidsbeperking, waardoor het gemotoriseerd verkeer er 70 km per uur mocht rijden. Die maximumsnelheid is nu teruggebracht tot 50 km per uur. Een intensievere samenwerking tussen de mobiliteitsdiensten van Oostende en Bredene bracht het dossier opnieuw in beweging. Het aanpassen van het snelheidsregime werd door de stad Oostende goedgekeurd. De nieuwe verkeersborden werden geplaatst, nu geldt officieel de maximumsnelheid van 50 km/u.
Met deze snelheidsaanpassing zorgen we voor een veiligere en meer leesbare weg langs de Schietbaanstraat, passend bij de verkeersinrichting. Dit traject is een belangrijke toegang tot Bredene én meteen ook een cruciale schakel voor vele fietsers en voetgangers langs de Spuikom. De beide gemeentebesturen willen hiermee de verkeersveiligheid verhogen op een plek waar zichtbaarheid en gemengd gebruik extra aandacht vragen. Op de gemeentegrenzen liggen nog verkeersuitdagingen. Deze samenwerking en uitwisseling tussen Bredene en Oostende is essentieel om tot doeltreffende mobiliteitsoplossingen te komen voor alle weggebruikers.
Gemeenschappelijke belangen inzake mobiliteit
Bredene is tevreden met deze ingreep want heel wat Bredenaars maken dagelijks met de wagen en de fiets gebruik van deze verbindingsweg. Langs de Spuikom, net voorbij de surfclub Inside/Outside op grondgebied Bredene, bevindt zich immers een kruispunt waar heel wat fietsers en bromfietsers oversteken van en naar de Spuikom. Deze rijbaan richting het kruispunt ‘De Bolle’ is voor vele Bredenaars dan ook een belangrijke fietsverbinding van en naar Oostende. Een flauwe bocht, geparkeerde wagens en bomen zorgen er echter voor dat de zichtbaarheid op overstekende fietsers en bromfietsers er niet optimaal is. Bredene heeft daarom, als aanvulling op de snelheidsverlaging op het grondgebied van Oostende, net voor dit kruispunt een snelheidsremmer aangebracht onder de vorm van een ‘Berlijns kussen’ en extra belijning. Even verderop bevindt zich bovendien het kruispunt met de Polderstraat met een druk bereden dubbelrichtingsfietspad.
Dit is een eerste maatregel die ontegensprekelijk de verkeersveiligheid tussen Bredene en Oostende moet verhogen. Want er is zeer veel mobiliteit tussen Oostende en Bredene, zowel met de wagen, bus als fiets. Het gemeentebestuur werkt momenteel aan een nieuwe mobiliteitsplan dat tegen medio 2027 klaar moet zijn. Vanzelfsprekend zal de mobiliteit tussen Oostende en Bredene hier een thema zijn, denk maar aan het kruispunt ‘De Bolle’ met meer dan 5.000 fietsers per dag of de oversteek aan de Blauwe Sluis. Bredene wil de lopende samenwerking met stad Oostende dan ook nog verder versterken.